Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,634 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Dye 5 napja, 14 órája telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 6,781-6,795 / 11,635
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #5149

    Dye
    Moderátor

    cadam … nem csak 2 percről van szó! Amíg ezt a “folklóra” baromságot elemezted, már függelemsértés.
    A sztyeppei lovas népek, tatárok, magyarok (türkök) s&gge alatt valóban sikoltozhatott a nyereg alá dugott, nem kóser-vágott husi, ebből alakulhattak ki a korai népi dallamok…
    És persze… nem én vetem rád az első követ, mert nem az eredeti, ógörög nyelven idéztél az Írásból.

    #5148

    cadam
    Felhasználó

    Dye, éppeg hogy a munka miatt került a kezembe a könyv, mert selejtezés zajlik, és mondom megnézem, van-e benne valami érdekes. A beírással együtt kb. 2 percet vett el az életemből és a munkaidőmből a dolog – ha emiatt kirúgnak, ám legyen, hehe…
    Egyénként pedig: Αλλά όπως είπε και ο Κύριος ημών Ιησούς Χριστός: «Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω».

    Közben rájöttem, mi az a folklóra zene. Több lehetőség is van, ezek közül kettőt írok le.
    – Amikor a népi hátasállatra nyereg helyett muzsikát sugárzó eszközt tesznek.
    – Az újonc buddhista nyelvtanilag helytelenül feltett kérdése, amikor ara kíváncsi, hogy az előbb említett állatra való felülés a buddhizmus egyik ágához tartozó tevékenység, vagy nem.

    #5147

    csabrix
    Felhasználó

    Dye, nézzük meg azt is, hogy miért vezeti. Az emberek nagy része olyan csóró ebben az országban, hogy nincs pénze se műholdas, se kábel és más fizetős csatornára sem.

    Marad nekik az ingyenes.

    A digitális átállás előtt volt összesen 3 db!!! csatorna az analóg földi sugárzásban. M1, TV2, RTL klub. Ennyi nem több. Most a MinDigTV bevezetésével (de csak annak akinek volt pénze dekóderre!!!), van 9 db csatorna (M1_hd; M2_hd; Duna_hd; M4_sport; Duna World; RTL klub; TV2; Euronews; C8). A most bevezetésre kerülő 5-ik királyi csatornával egy időben kivezetik a Euronews-t a kínálatból.

    Ilyen felhozatal mellett, nem nehéz az általad említett két csatornának vezető pozíciót szerezni a nézettségben.

    Így már azért “kicsit” másképp fest az a nézettségi mutató, és ennek ismeretében arra hivatkozni, hogy erre igény van, az demagógia, szerecsenmosdatás.

    Örülök neki, hogy a upc hálózatából fel tudsz sorolni nem gagyi csatornákat! Abból én is tudok pl: Spektrum (amikor nem ismétli agyon önmagát).
    Próbálj meg felhozni a MinDigTV ingyenesből!

    #5146

    Dye
    Moderátor

    cadam… leszámítva, hogy a “rockzene” egybe írandó, vajh tudják-é kenyéradó feletteseid, hogy fizetett munkaidődben mennyi oda nem illő dologgal foglalkozol?
    Nem tudom, hogy a francba kerültünk ebbe a kiadványba, hiszen sose voltunk rockosok…
    Viszont a “folklóra” olyasmi lehet mint a “flóra”, a spóra … vagy az Auro(ó)ra…

    #5145

    cadam
    Felhasználó

    Kezembe került a Ki kicsoda a magyar rock zenében? c. könyv. (Arra most nem térek ki, hogy a címben szerintem helyesírási hiba van, pedig a könyv 1982-ből származik, amikor még figyeltek az ilyesmire…)
    Ámde. Ez olvasható a kiadványban.
    Dye, megkérdeztek titeket, vagy hasból, homályos emlékek alapján írtak valamit?
    Megmég: mi az az angolszász folklóra zene? (Ez nem az oldal szerkesztőinek elírása, így van a könyvben is.) Valami titokzatos terminus technicus lehet. Szeretnék ilyesmit hallgatni…

    #5144

    Dye
    Moderátor

    A silány grafika nem indokolja az állítólagos, cca 20 millás nézettséget, amit egy angol nyelvű comment szóvá is tesz, de a szöveg nyilvánvalóan a kérgestenyerű, BMW-s és Merci-cabriós aranyifjakkal szembeni utálatot használja ki… szinte Dinnyés József fél évszázaddal ezelőtti “Karrier” c. polbít-slágerének a reinkarnációja.
    Azért a magyarok is kommentálnak:
    “Zsombor Kiss2 napja:
    szászor meghalgatam és nagyon jó szivesen ajánlom mindenkinek
    (aki Magyar- külömbe nem fogja érteni a szöveget).”

    .
    csabrix… tán nem véletlen, hogy a két gagyi kereskedelmi csatorna a TV2 és az RTL nézettségi mutatója toronymagasan veri az összes többi adóét.
    VISZONT! Ez a két adó (főleg az RTL) nem kap sok-milliárdos állami támogatást a mi adópénzünkből mint a khirráji tévék, hanem sokat fizetnek be az államkasszába.
    Vagy… tudsz mondani EGY nem gagyi csatornát?
    Én tudok: FilmBox (vagy tán még a FilmCafe), ahol sokszor IGAZI, európai filmeket látni… lengyel, francia, angol, német ALKOTÁSOKAT.

    #5143

    Francois
    Felhasználó

    Majnik Laci és Csabrix! Teljesen igazatok van!
    DE!
    Szerintem Fluor azért mondta ezt, azért merte ezt mondani, mivel ő csupán egy amúgy is meglévő igényt (vagy igénytelenséget) elégít ki. Volt olyan beszélgetés vele, hol saját maga is elmondta, hogy ha még egy X témájú számot kellett volna írnia, hát ő is rosszul lett volna. Nem tudom elítélni, hiszen ebből él, és mint mondtam, ez az igény sajnos, tőle függetlenül is megvolt, no, meg még egy jó darabig meg is lesz. Az ő igényességük az, hogy legalább valódi hangszereken szólalnak meg. Gondoljatok bele, manapság ez sem kis szó! Sajnos.
    Láttam-hallottam például Roy és Ádámot élőben zenélni, s alig pár tucatnyian voltunk. Nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy dühöngjek.
    Ja, s igen, Laci: már régóta nem dalok, hanem számok vannak, amik újabb számokat generálnak, leginkább nézettségi-hallgatottsági, valamit bevételi szám(adat)okat.

    Szerk.:
    Nézzétek meg, mennyibe került mondjuk a Balaton Soundra a belépő, s hogy mennyit adtak el belőle! Siralmas.
    Ezért prémium.
    Szerintem.

    #5142

    csabrix
    Felhasználó

    „Mamár úgy mennek be a stúdióba (ha bemennek), hogy “megcsináljuk ezt a slágert”. Mert a rádióban, a TV-ben majd addig nyomkodjuk, erőltetjük le az emberek torkán, amég az le nem csúszik…”

    MajnikLaci ez már évek óta mindennel így van, és hidd el az embereknek elegük van. Ezért retekklub az rtl klub, és ezért hívják szennycsatornáknak a különböző médiaszolgáltatókat.

    Sajnos van olyan réteg is, amelyik vevő erre a gyalázatra, és minél jobban telik az idő, egyre többen lesznek. A média – a benne ténykedőkkel együtt – nagyon is felelős a kialakult helyzetért.

    Ma is vannak mindenható erdős péterek, aki eldöntik mit játszanak, kit játszanak. Aki ebből kimarad, annak marad facebookos kunyerálás a rajongói felé, hogy osszák meg a legújabb dalát, hogy ismerjék meg többen.

    (direkt írtam kisbetűvel ep-t)

    #5141

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Most olvastam egy ilyet, ezt figyeljétek:
    “A Wellhello egy prémium termék, fizetőképes keresletnek.” Ezt Fluor Tomi mondta. Aki esetleg nem tudja miről van szó, majd alább beletekinthet – bár ezek szerint ezt a színvonalat nem érdemli akárki…

    Ez a mondat több szempontból is aggályos. Ha ez a zene tényleg “prémium termék”, akkor tényleg nincs értelme itt vacakolni semmivel. Hogy tényleg az-e, döntse el ki-ki maga. Sokaknak az. Megvezették a fiatalokat… ezt visszacsinálni… úristen… szinte a lehetetlennel határos, de legalábbis hosszú évtizedek kellenének hozzá.
    A másik fele: “termék” és “fizetőképes kereslet”. Ezeknek VALÓBAN ez az elsődleges szempontjuk. A fizetőképesség. Márpedig a fiatalok szülei – úgy tűnik – azok. MINDEGY, hogy mit, de tudni kell eladni! Ez a legnagyobb titka az egésznek. A trükk nem a “zenészek” vagy a “szerzők” kezében van, hanem a marketing szakemberekében. A döntő ma nem a közönség, hanem a média. A dalok elsősorban nem a közönségnek íródnak, hanem a médiának, akik azt szajkóznak, amit akarnak. Ők a mindent eldöntők.

    Amikor a Beatles megírta a Please Please Me-t, csak reménykedni tudtak, hogy a közönség ezt ugyanúgy “slágernek” gondolja majd, mint ők.
    Mamár úgy mennek be a stúdióba (ha bemennek), hogy “megcsináljuk ezt a slágert”. Mert a rádióban, a TV-ben majd addig nyomkodjuk, erőltetjük le az emberek torkán, amég az le nem csúszik…

    Ez a “prémium termék, fizetőképes keresletnek”:

    #5140

    Dye
    Moderátor

    cadam… ezt a precizitást! Hiába no, kibújik belőled a Nemes Kartotékozó. Valóban írtam ilyent, de tényleg nem emlékeztem rá, hogy erről a Jon-ról volt szó.
    Igen, akkor Végvári Sanyi, aki disszidensként haza-hazalátogatott, abban a vámeljárásban egyszerre három olyan hangszert hozott be piciny hazánkba, ami addig nem is létezett nálunk:
    Bródy pedal-steeljét, az én Washburn 5-string banjomat, és Mye autoharpját.
    Nagy pillanat volt! Mikor felmentünk Tinihez a cuccért, ő már összeszerelte a steel-t, körbejárogatta, simogatta a csilivili, új családtagot, ami aztán döntően meghatározta később a Fonográf-hangzást, mint ahogy a mi hangszereléseinkben is jolly joker lett az autoharp.
    Csoda nap volt ez akkor, mikor még normális gitárt-gitárhúrt, blues-herflit is Bécsből kellett becsempésztetni.

    #5139

    cadam
    Felhasználó

    Dye, persze, hogy steel-gitár. Amikor Bródy megvette (vagy behozatta) az első ilyen hangszer Magyarországra, a TRIÁL nevű vállalat elektromos citera néven “kezelte”, mert nem tudták, mi ez.
    A Yes-dallal kapcsolatban a múltkor, amikor azt a kis szösszenetet küldtem, amit Ti nagylelkűen tárcának neveztetek, a következőt írtad: … cadam… éteri a falzettja a csávónak, mintha egy templomi kórus fölött szálldogálna egy kisangyal. Az ilyen zenéhez még sokat sem kellett szívni… hehe
    Tehát annyi a lényeg, hogy nem tudtad, ki énekel, mert nyilván többet foglalkoztál Ian Anderson munkásságával, mint Jon Andersonéval, hehe…

    #5138

    Dye
    Moderátor

    cadam… ez inkább pedal steel gitárnak tűnik, mint citerának…
    Nem emlékszem, hogy erről az Jon Andersonról írtam volna… nem azért, mert elég hamiskásan énekel, de talán Ian Anderson lehetett inkább a Jethro Tull- ból…
    Kicsit hosszú az a loop-os steel az elején, az a szép kis folk-gitár meg nem is hallatszik…

    #5137

    cadam
    Felhasználó

    Dye… nem zavar semmi Somló éneklésében, csak egyszerűen nem tetszik annyira. Tudom, hogy jó, tudom, hogy szép, és mégsem. Nőkkel is van így az ember. Van, aki a többségnek tetszik, nekem meg nem. Fene tudja, miért… Érdekes, hogy ezek az első pillanatban eldőlnek. Zsenge ifjúkoromban kezdtem LGT-t hallgatni, és már akkor Barta éneklése tetszett a legjobban.
    Bár… Amikor egy barátom unszolására meghallgattam pár Yes-albumot, nem tetszettek. Éspedig azért, mert egy Mike Oldfield-dalban hallottam már az énekes, Jon Anderson hangját, ami első hallásra sem tetszett. Aztán pár hónapja nekiálltam a Yes-életműnek, és már tetszik Anderson – ahogy írtad a múltkor – éteri hangja.
    Ideteszem megint a múltkori videót, hátha páran meghallgatják ezt a tényleg éteri zenét, és kedvet kapnak a Yes-hez. Érdemes figyelni még Steve Howe csodás gitárjátékát az “elektromos citerán”.

    #5136

    Dye
    Moderátor

    cadam… sejtem, hogy mi zavar Somló énekében. Úgy énekel, mintha végig szorítana, préselné ki szűk torokkal a hangokat, pedig… neki ilyen a hangja.
    De… ha csak az Álomarcú lányt írja meg, már az is egy életmű… csodásak az akkordfűzések, és a végén az a lenyugtató “tüdű-tüdű” zárás a sok moll-dűr váltással:

    #5135

    csabrix
    Felhasználó

    Megvagyok Datolya… kicsit sűrűbb lett az élet.

    A 70-es széria folytatódik…
    http://www.origo.hu/kultura/20160719-somlo-tamas-lgt-halalhir.html

    Szerk:

    Most látom, hogy megelőztél meg cadam.

    Nyugodjék békében.

15 bejegyzés megtekintése - 6,781-6,795 / 11,635

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.