Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,652 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  alta 5 órája, 56 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 6,766-6,780 / 11,653
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #5182

    Francois
    Felhasználó

    Igen, Majnik Laci, ebben igazad van, az új húr jó húr. De ettől függetlenül, csabrix, egyetértünk, mi (is) úgy tapasztaltuk, hogy ez a húrkészlet a legtöbbnél tisztábban szól, mintha “kinyitná” a gitár hangját, jobban “megszólal”, és ezeknek köszönhetően még hangosabb is, mert az ember hangosabban mer és akar vele gitározni. Tudom, mindenki magából indul ki.
    🙂

    #5181

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Igen csabrix, az új húrkészletek már csak ilyenek…
    Nemsoká elveszíti ezt a tulajdonságát – nem lesz ilyen karcos.

    #5180

    csabrix
    Felhasználó

    Úgy veszem észre, hogy ez az új húrkészlet sokkal zengősebb. Most így próbálgatva, a korábbi gyári erőtlenebbnek tűnik ehhez képest.

    #5179

    Holdviola
    Adminisztrátor

    Hát, sajnos messze vagyok Bpesttől.

    #5178

    Dye
    Moderátor

    Holdviola… nagyon ügyesen hangoltad át citerára a gitárt! Örülök neki!
    DE… nem igen “értem” a dallamot… én máshogy emlékszem a Pendereczkire…
    Kár, hogy nem jársz Bpesten… elugranál, kicsit rendbe tennénk a dolgokat a fejedben-kezedben…

    #5177

    Holdviola
    Adminisztrátor

    Dye igen, fantasztikus volt net és hírek nélkül, meg mintha lassabban teltek volna a napok mint itthon. Lehet hogy azért, mert sosem lehetett tudni mi fog történni. Bár voltunk egyszer kempingben, ott volt wifi, de nem lógtunk rajta állandóan, inkább kártyáztunk. Én is csak meghallgattam egy zenét. Kipróbáltam a hangolást, amit írtál, felvettem hogy megkritizálhasd:https://soundcloud.com/user-858678328/tengereckiwav. Tudom nem túl jó, de hasonlít egy kicsit. Főleg a végén nem találom a hangokat, meg a ritmust ami ti ti ti ti tá tá ti tá lenne.

    #5176

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Az én alap-hozzáállásom szerint “a gitárhúr is azt csinál, amit akar”. Nálam egészen addig vadul lógnak a húrvégek szanaszét, amég el nem kezdek felvételeket készíteni. Akkor kénytelen vagyok levágni, mert bezavar a zörgés… de van úgy, hogy elfelejtem, aztán úgy marad a sáv.

    A zenetörténet iránt érdeklődőknek van itt egy kis csemege.
    Ez a – sokáig csak kalóz formában elérhető – lemez, a “klasszikus dalszerzés” alfája, omegája.

    #5175

    csabrix
    Felhasználó

    OK. Spongyát rá.

    #5174

    Dye
    Moderátor

    Persze … tudom… gyenge vicc volt… bocs!

    #5173

    csabrix
    Felhasználó

    Most ha azt írom, hogy láttad is, kezedbe is volt már, hangoltad is, akkor abbahagyod?
    4/4-es felnőtt méretű gitár.

    #5172

    Dye
    Moderátor

    csabrix… akkor … lehet, hogy feles, vagy 3/4-es gitárod van?!

    #5171

    csabrix
    Felhasználó

    Dye, annyi volt a fölösleg. De még így is maradt bőven és még tovább nő/nyúlik. Muszáj volt lecsippantani belőle, hogy elférjen feltekerve. 🙂

    #5170

    Francois
    Felhasználó

    Hmmm… ez érdekes, nekem még sosem maradt 20 cm-nyi “szabad” húrom, én mindig akkurátusan feltekertem az egészet. Persze, tény, nyugodtan le lehet vágni a “felesleget”.

    #5169

    Dye
    Moderátor

    …. csabrix… azért… fura, hogy neked még az a nyamvadt 20cm is … túl hosszú… 🙂

    #5168

    csabrix
    Felhasználó

    OK Dye, köszi. Akkor megyek, bejelölöm, befogom satuba, és lecsapom a végét flexszel. 🙂

15 bejegyzés megtekintése - 6,766-6,780 / 11,653

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.