Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,634 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Dye 3 napja, 9 órája telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 7,141-7,155 / 11,635
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4770

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Na, közben belelovalltam itt magam bizonyos dolgokba… leírom… mindegy, úgyis rég írtam.
    Szóval ez az Omega dolog. Mindig nagyon bántotta a csőrömet, abból kiindulva főleg, hogy valamiért az Omega mindig szép kivitelű CD újrakiadásokat érdemelt, mindig helyreállították a korábban betiltott-letiltott részleteket, borítókat stb…
    Ha Presser megnyeri a pert, ám tegye el azt a pénzt, nem érdekel… de a tényeken ez nem változtat. Az Omegával kivételeztek mindig… nem tudom ezt mivel érték el.

    A Hungaroton a vesszőparipám. Undorító, amit csinálnak. Az Omega lemezek kijöttek mindenféle formában, dizájnnal, válogatások tömkelege jelent meg, ellentétben a legnagyobb magyar zenekar felvételeivel, az ILLÉS lemezeivel.

    Kezdjük azon, hogy az ILLÉS-nek még a hat létező nagylemezét sem tudták összeszámolni. Ez alap probléma, de ezen túlmenőleg.
    Csak egyetlen példát mondok: a “Még fáj minden csók” című dalnak nincs stúdiófelvétele keletkezésének évéből. 1966-ban kislemezen egy helyszíni felvétel jelent meg, ami nagyon remekül visszaadja azt, amiért az a dal a világra jött.
    Az ócska Hungaroton ezt a felvételt még sosem digitalizálta. Valószínűleg elázott, tönkrement, letörlődött az eredeti master, de a kislemezekből több tonna akad – még kiváló állapotú is (az enyém is ilyen). No, a Hungaroton nagy kegyesen kiadott az ötvenedik ILLÉS jubileumra (ami valójában az 55. volt) egy díszdobozt. Benne megint öt darab lemez szerepelt, a hatodik megint kimaradt. A rengeteg jobbnál jobb kislemez logikátlanul összehányva a nagylemezek után…
    De ami a legfelháborítóbb az az, hogy a “Még fáj minden csók” című 1966-os kislemez eredeti felvétele helyett az 1973-as verzió van beszerkesztve. (Az 1973-as “Ne sírjatok lányok” című lemez komplett kimaradt, róla csak ez az egyetlen felvétel szerepel…)

    Ez történelem hamisítás. Teljesen elüt a hangzás, az átlag hallgató azt hiszi, hogy 1966-ban profi stúdiókörülmények uralkodtak Magyarországon…

    Ki szerkeszti ezeket a kiadványokat??
    Fogalma sincs az egészről, nem tudja, milyen károkat okoz ezzel, zavart keltve a későbbi generációk fejében.

    Az Omega szépen rendszerezve mehet… mindent a maga helyén… ha nincs sztori, nincs legendárium – mert egy szar az egész – majd kreálunk hozzá…

    Közben a Hungaroton archívuma méltó kiadások hiányában elrohadt.
    Némely fellelt anyagot feltettek a YouTube-ra, nyilvánvalóvá téve ezzel azt a szándékot, hogy az elkövetkezendőkben nem kívánnak foglalkozni a magyar könnyűzenével.

    Szégyen, gyalázat… én kérek elnézést.

    Az Omega mindenekelőtt… az Omega összes felvétele nemzeti érték… szépen újrakeverve, meghamisítva ahogy kell…

    De az ürességet nem lehet magyarázni egy olyan hangzatos szóösszetétellel, mint a “space rock”…

    Na, megint jól kipanaszkodtam magam… most megint eltűnök egy hétre… hihi…

    #4769

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Francois linkjéből értesültem a nagy Presser perről…
    Az igazság az, hogy nem jutok szóhoz…
    700 millió Forint…

    A Gyöngyhajú Lány egy kétes értékű dalocska. Az a dallamocska az elején nem rossz, de attól semmi több. Ezért az akkordmenetért beperelhette volna a Bikinit is (Közeli helyeken).
    Azért a dallamfoszlányért ennyi pénz…???

    Nagyon gyanítom, hogy Presser megőrült.

    De írják, hogy az Omega is kapott tíz millát…
    Ugyan mire föl?
    A dalban tudtommal nem az eredeti előadást használták fel… de Kóborék nyilván “észnél voltak”.

    Ez az egész Omega körüli felhajtás a mai napig… hát… erre sem tudok jobbat mondani, mint azt, hogy kétes értékű.
    Úgy, mint az egész Omega…

    Én elhiszem, hogy a Gyöngyhajú Lány baromi nagy sláger, meg Yamaha fesztivál első díjas meg ilyenek…
    De ennyi pénzt abszolúte nem ér… szerintem ez a rapper kesernyésen röhög ezen…

    Egyébként ez a Kanye West úgy érdektelen, ahogy van.
    Egyszer még McCartney is részt vett egy projectben vele. Akkor egyik kommentelő azt írta: “nem tudom ki ez a Paul McCartney, de nagyon rendes dolog Kanye-től, hogy felkarolja az ígéretes tehetségeket”.
    Erről ennyit.

    #4768

    Datolya
    Felhasználó

    Jól eltalálta az ürge,és a hangja is jó (hát még a gitár hangja):

    #4767

    Datolya
    Felhasználó

    Presser örülhetett volna annak a 3 milkónak,mindenki boldogan zsebre vágta volna… Ez a tipikus “namajdmostfogoknagyot” eset,aminek általábn az a vége hogy még az a kevés is elúszik amit felvehetett volna….Szerintem egy ilyen kis zenei részlet felhasználásáért szép volt az a lóvé…(számomra is egy borzalom az a gyöngyhajú lány…mind erdetileg,mind feldolgozva). Egyszerűen ratyi… A Scorpions is feldolgozta,de hogy minek….
    Dye jó gyakorlat még a Hm-hoz az “Állj meg kislány” 🙂

    #4766

    csabrix
    Felhasználó

    Dye! Szimplán nem tetszik, vagy zeneileg van egy rakat kifogásod?
    (A három millát én is zsebre vágtam volna.)

    #4765

    Dye
    Moderátor

    Francois… akkor… egy (lyukas) cipőben járunk… 🙂
    Mindazonáltal… ezzel a gyöngyhajú lotyóval már “újkorában” is ki lehetett üldözni a világból… sorry…

    #4764

    Francois
    Felhasználó

    Sz.rrágó? Viccelsz, Dye?!? Az emberek jelentős része egy év alatt (sem) keres 3millát. Ez szerintem egyáltalán nem sz.rrágás. Én is zsebre vágtam volna.

    #4763

    Dye
    Moderátor

    … hm… hááát… én csak egy földhözragadt, …rrágó kisnyugdíjas vagyok, úgyhogy… ezért a kis zenei idézetért azonnal zsebre vágtam volna azt a 3 milla előleget… igaz a Nagyoknál ez Nagyban megy…

    #4762

    csabrix
    Felhasználó

    Na igen… köszi…
    Olyan nagyon nem kerestem, mert a TMZ oldalán nekem azt írta, hogy eltávolított video.
    Elég volt nekem abból pár másodperc, amit linkeltem. Ha nem írod oda, hogy a harmadik perctől, biztos hogy rá se kattintok.

    #4761

    Francois
    Felhasználó

    Tényleg borzalom, Csabrix, de az, amit Te linkeltél be, már a vágott verzió. Az alábbiban 03:00-tól egyértelműen felismerhető:

    #4760

    csabrix
    Felhasználó

    Francois ezúton is drukkolok neki!
    Amúgy ez egy borzalom…

    #4759

    Francois
    Felhasználó
    #4758

    Dye
    Moderátor

    … neviccejjémán readyteddy! Persze hogy érdekel!!!
    Mi ilyeneken nőttünk föl, a Carter Mamától tanultunk autoharpozni, no meg az Appalache-vokált is többnyire tőlük füleltük le.

    #4757

    readyteddy
    Felhasználó

    Sokszor van itt zenés filmajánló, én is dobok be egyet annak, akit érdekel az amerikai zene gyökere, vagy a Carter és Cash família:

    Ha kell valakinek, átküldöm a t… izé … az eredeti DVD-met… 😀

    #4756

    Dye
    Moderátor

    Francois… ez csodálatos!

15 bejegyzés megtekintése - 7,141-7,155 / 11,635

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.