Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,629 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Dye 20 órája, 21 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 7,126-7,140 / 11,630
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4780

    csabrix
    Felhasználó

    Tudok számolni Francois, remélem neked is van humorérzéked. 🙂

    #4779

    Francois
    Felhasználó

    A kicsit, csabrix? 3milla egy évre, az havi negyedmilla, vagyis 250ezer!

    Inkább örüljünk Lajkó Félix sikerének!

    Jó ez a kép:
    null

    #4778

    csabrix
    Felhasználó

    Dye! Ki a kicsit nem becsüli… 🙂

    #4777

    Dye
    Moderátor

    csabrix… hú …de ragaszkodsz ahhoz a nyamvadt 3 millához… 🙂

    #4776

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    16 éveseinknek kiváltképp, de mindenkinek, aki még nem látta, ajánlom az alábbi filmet…

    #4775

    csabrix
    Felhasználó

    Dye, én azt írtam, hogy drukkolok Pressernek. 🙂
    (de a három millát akkor is zsebrevágtam volna)

    Amúgy elolvasgattam néhány kommentet ez ügyben, és úgy tűnik ez a kánya gyerek mástól is lopott. Gyakorlatilag nincs saját alkotása, csak szerzeményei vannak, amiket innen-onnan úgy szerzett…

    Egy kis off a végére: a szereztem, szerzek stb… szavak a kedvenc szavaim közé tartoznak, mert annyi mindent lefednek… 🙂

    #4774

    Dye
    Moderátor

    … nnnaja… az LGT azért más kategória mint az omega…
    Viszont… a pereléssel kapcsolatban nincs igazatok!
    Pereljen csak! Itt egy melós leesik a törött állványról, és éhenhal a családja.
    Az USÁ-ban becsípi az ujjadat egy vasúti ajtó, drága ügyvéddel perelsz 5 milláért, ad a vasúttársaság 3 milla dolcsit, abból 600.000 az ügyvédé…
    Egy jó ügyvéddel Presszi százalékot kap a nóta után, a csávó KINTI dollárbevételéből…!!!
    …talált pénz…

    #4773

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …csabrix…
    Tudom, hogy én túldimenzionálom ezt, mert tudom, hogy ez a téma alig érdekel valakit – viszont messzire vezet.
    Igen, Mihály Tamás kilépett, vagy kitették. A fene tudja… Igaza van: az Omegára a kutya sem kíváncsi, de már nagyon régen. Pont ezért tartották fent mesterségesen az érdeklődést újra kiadott, kevert és válogatott lemezek formájában.

    Egyébként Kóbor odáig ment a legutóbbi Omega angol nyelvű gyűjteménynél, hogy a Presser érából származó angol nyelvű felvételeket lehagyta az anyagról.
    De ha fizetnek például a Gyöngyhajú Lányért, azt a lóvét azért eltesszük. Az igaz, hogy mi inkább már letagadjuk az avittas hangzása miatt, de a pénz azért kell érte.
    Az Omega 1968-ban készített felvételeit Herskovits Iván valamikori rádiós közbenjárására kiadta a DECCA, 500 példányban, magyarországi terjesztésre. Kóborék felől valószínűleg ott ehette volna meg az enyészet az anyagot… (főleg, hogy Kóbor Mecky nem szerepel rajta…)

    Presser perel.
    Foglalkozna inkább azzal, hogy a Locomotiv GT nevezetű együttesének digitális formában a mai napig csak egy silány minőségű, búcsús-vásári portéka szintű CD sorozata van a piacon. Pontosabban már nincs, mert kikopott.
    Szóval a Locomotiv GT. ma alig elérhető hanghordozón… ami van, az is egy kalap sz.r.

    Szerintem többet érdemel. A lehető legjobb digitális (vagy akár analóg) minőséget, booklettel, háttérinformációkkal, archív fotókkal. Félreértés ne essék: ha ötszáz példányban, ötszáz példányban.

    Ettől csak pénzt remélnének, az értékmentés náluk (lemezkiadók) nem szempont.
    Ezt is támogatni kéne… mint annyi mást, ami semmivel sem jelentékenyebb, mint a hazai popkultúra (legfőképp annak igen gazdag és igen értékes múltja.)

    #4772

    Dye
    Moderátor

    csabrix… roppant egyszerű… ránézel egy festményre, autóra, kikent-kifent szolicsajra, és aszondod: “Ez uncsi, sablonos…”.
    Nem is érdemes elemezni egy gyöngyhajút… pedig… mi Illésesek voltunk, de abban az időben volt pár Omega szám, amit szerettünk.
    .
    Datolya… tényleg jó a prittivumenes csávó. Fura, hogy hajlandó vagy az Állj meg kislánnyal matatni, aszittem, már mindenki elfeledte…
    .
    MajnikLaci… sok kérdésedre egyszerű válaszok vannak.
    Miután szinte “kihalt” a zenekar, a megmaradt Levi-Bródy elég tehetségesek ahhoz, hogy a maguk útját járják, így nem maradt senki, hogy “tolja az Illés szekerét”.
    Sajnos… kísértetiesen ugyanez történt nagy példaképükkel, a Beatles-szel is, hiszen a XX. század rock-együttese a Stones lett.
    Mihálynak SZAKMAILAG igaza van, hiszen az Omega már annyit szétesett, cserélődtek a tagok, hogy már rég Új Omegának kéne hívni, mint a Cipő nélküli Új Republicot.
    Egy, csak egy legény áll a gáton, az ilyen-olyan fronténekes, aki tűzzel-vassal nyomja a már csak a saját, uncsi korszakát ismételgető bandát.
    Mihály volt talán az uccsó a Nagy Omegából, aki ilyen sokáig kibírta a színvonaltalan seggnyalást, semmitmondást.
    Nem csoda, hogy így nyilatkozik, dehát… az összes TV tele van a Fronténekes nyilatkozatával az új anyagról, a grandiózus “oratórium koncertről”.
    Az Illés is elhanyagolása kézenfekvő!
    Annyira rendszerellenesek voltak, hogy a Párt sok számukat kidobta, Bródy, az örök feketebárány, aki minden diktatúra természetes ellensége volt mindig is.
    Csak a bazi közönségigény miatt TŰRTÉK meg őket.
    Az Omega meg hülye lett volna piszkálni a kommunizmust… jól elvannak ma is…

    #4771

    csabrix
    Felhasználó

    MajnikLaci, én pár hónapja olvastam Mihály Tamástól egy nyilatkozatot, hogy már a kutya sem kíváncsi az Omegára. (Ugye náluk is állt a bál nemrég, hogy Mihály Tamás beperli Kóbort… azóta meg nagy csend…)
    -Azt nem tudom, hogy mennyire hiteles a fenti nyilatkozat, de ha ez így van, akkor szerintem ezt tényleg túldimenzionáltad kicsit.

    #4770

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Na, közben belelovalltam itt magam bizonyos dolgokba… leírom… mindegy, úgyis rég írtam.
    Szóval ez az Omega dolog. Mindig nagyon bántotta a csőrömet, abból kiindulva főleg, hogy valamiért az Omega mindig szép kivitelű CD újrakiadásokat érdemelt, mindig helyreállították a korábban betiltott-letiltott részleteket, borítókat stb…
    Ha Presser megnyeri a pert, ám tegye el azt a pénzt, nem érdekel… de a tényeken ez nem változtat. Az Omegával kivételeztek mindig… nem tudom ezt mivel érték el.

    A Hungaroton a vesszőparipám. Undorító, amit csinálnak. Az Omega lemezek kijöttek mindenféle formában, dizájnnal, válogatások tömkelege jelent meg, ellentétben a legnagyobb magyar zenekar felvételeivel, az ILLÉS lemezeivel.

    Kezdjük azon, hogy az ILLÉS-nek még a hat létező nagylemezét sem tudták összeszámolni. Ez alap probléma, de ezen túlmenőleg.
    Csak egyetlen példát mondok: a “Még fáj minden csók” című dalnak nincs stúdiófelvétele keletkezésének évéből. 1966-ban kislemezen egy helyszíni felvétel jelent meg, ami nagyon remekül visszaadja azt, amiért az a dal a világra jött.
    Az ócska Hungaroton ezt a felvételt még sosem digitalizálta. Valószínűleg elázott, tönkrement, letörlődött az eredeti master, de a kislemezekből több tonna akad – még kiváló állapotú is (az enyém is ilyen). No, a Hungaroton nagy kegyesen kiadott az ötvenedik ILLÉS jubileumra (ami valójában az 55. volt) egy díszdobozt. Benne megint öt darab lemez szerepelt, a hatodik megint kimaradt. A rengeteg jobbnál jobb kislemez logikátlanul összehányva a nagylemezek után…
    De ami a legfelháborítóbb az az, hogy a “Még fáj minden csók” című 1966-os kislemez eredeti felvétele helyett az 1973-as verzió van beszerkesztve. (Az 1973-as “Ne sírjatok lányok” című lemez komplett kimaradt, róla csak ez az egyetlen felvétel szerepel…)

    Ez történelem hamisítás. Teljesen elüt a hangzás, az átlag hallgató azt hiszi, hogy 1966-ban profi stúdiókörülmények uralkodtak Magyarországon…

    Ki szerkeszti ezeket a kiadványokat??
    Fogalma sincs az egészről, nem tudja, milyen károkat okoz ezzel, zavart keltve a későbbi generációk fejében.

    Az Omega szépen rendszerezve mehet… mindent a maga helyén… ha nincs sztori, nincs legendárium – mert egy szar az egész – majd kreálunk hozzá…

    Közben a Hungaroton archívuma méltó kiadások hiányában elrohadt.
    Némely fellelt anyagot feltettek a YouTube-ra, nyilvánvalóvá téve ezzel azt a szándékot, hogy az elkövetkezendőkben nem kívánnak foglalkozni a magyar könnyűzenével.

    Szégyen, gyalázat… én kérek elnézést.

    Az Omega mindenekelőtt… az Omega összes felvétele nemzeti érték… szépen újrakeverve, meghamisítva ahogy kell…

    De az ürességet nem lehet magyarázni egy olyan hangzatos szóösszetétellel, mint a “space rock”…

    Na, megint jól kipanaszkodtam magam… most megint eltűnök egy hétre… hihi…

    #4769

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Francois linkjéből értesültem a nagy Presser perről…
    Az igazság az, hogy nem jutok szóhoz…
    700 millió Forint…

    A Gyöngyhajú Lány egy kétes értékű dalocska. Az a dallamocska az elején nem rossz, de attól semmi több. Ezért az akkordmenetért beperelhette volna a Bikinit is (Közeli helyeken).
    Azért a dallamfoszlányért ennyi pénz…???

    Nagyon gyanítom, hogy Presser megőrült.

    De írják, hogy az Omega is kapott tíz millát…
    Ugyan mire föl?
    A dalban tudtommal nem az eredeti előadást használták fel… de Kóborék nyilván “észnél voltak”.

    Ez az egész Omega körüli felhajtás a mai napig… hát… erre sem tudok jobbat mondani, mint azt, hogy kétes értékű.
    Úgy, mint az egész Omega…

    Én elhiszem, hogy a Gyöngyhajú Lány baromi nagy sláger, meg Yamaha fesztivál első díjas meg ilyenek…
    De ennyi pénzt abszolúte nem ér… szerintem ez a rapper kesernyésen röhög ezen…

    Egyébként ez a Kanye West úgy érdektelen, ahogy van.
    Egyszer még McCartney is részt vett egy projectben vele. Akkor egyik kommentelő azt írta: “nem tudom ki ez a Paul McCartney, de nagyon rendes dolog Kanye-től, hogy felkarolja az ígéretes tehetségeket”.
    Erről ennyit.

    #4768

    Datolya
    Felhasználó

    Jól eltalálta az ürge,és a hangja is jó (hát még a gitár hangja):

    #4767

    Datolya
    Felhasználó

    Presser örülhetett volna annak a 3 milkónak,mindenki boldogan zsebre vágta volna… Ez a tipikus “namajdmostfogoknagyot” eset,aminek általábn az a vége hogy még az a kevés is elúszik amit felvehetett volna….Szerintem egy ilyen kis zenei részlet felhasználásáért szép volt az a lóvé…(számomra is egy borzalom az a gyöngyhajú lány…mind erdetileg,mind feldolgozva). Egyszerűen ratyi… A Scorpions is feldolgozta,de hogy minek….
    Dye jó gyakorlat még a Hm-hoz az “Állj meg kislány” 🙂

    #4766

    csabrix
    Felhasználó

    Dye! Szimplán nem tetszik, vagy zeneileg van egy rakat kifogásod?
    (A három millát én is zsebre vágtam volna.)

15 bejegyzés megtekintése - 7,126-7,140 / 11,630

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.