Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,659 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Tamás 1 óra, 29 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 7,066-7,080 / 11,660
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4881

    csabrix
    Felhasználó

    Strattila a Blenderrel is tudsz csinálni videókat. Az kifejezetten stúdió software, a Trónok harcához is felhasználták. Még nem létező dolgokat is tehetsz a videódba, mint ez a kráter.

    Ingyenes software. Meg kell tanulni használni.

    #4880

    Strattila
    Felhasználó

    köszönöm Dye, holnap mindenképpen kipróbálom… akkor tuti megcsinálom végre azt a nyavalyás videót 🙂

    #4879

    Dye
    Moderátor

    MajnikLaci… tutira vendéglátós volt az öreg, olyan jó romásan tolja…
    .
    Strattila… letöltöttem egy YouTube to mp3 progit, tökjó minőségben szedi le a hangot, és abban találtam free videó-szerkesztőt… kipróbálhatod.

    #4878

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Bogaar…
    Cziffra György lemezeket? Az remek… a komolyzenéket nagyon korrekt áron adja…

    Találtam egy jót:

    #4877

    Dye
    Moderátor

    Strattila… a Pinnacle Stúdió valóban profi, de a 3D-s változatok már rohadt bonyolultak, neked elég lenne egy régi, egyszerű verzió.
    Én egy ingyenes, Easy Pinnacle programmal tettem föl pár archívunkat a YouTube-ra, az tökegyszerű volt, de csak XP-n ment…
    Kérdezd meg Fókaurat közvetlenül az oldalán!

    #4876

    Bogaar
    Adminisztrátor

    MajnikLAci, Cziffra György lemezeket.

    #4875

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Bogaar…
    Laci Bácsi Lemezboltja jó hely… néha ki lehet fogni olcsón sokkal drágább lemezeket…
    Te miket vettél ott?

    #4874

    Strattila
    Felhasználó

    Merci Francois! Sztem én se fogok vele sokat szórakozni, felveszem a gitárt vmilyen megvilágítással, aztán ha jó, akkor töltöm is. Legközelebb majd kipróbálok más progit is talán pl. a Pinnacle Studio-t azt sokan dícsérik az effektek miatt, meg az XSplit-et, ami meg rögzítő progi, mert a Logitech-é nem mükszik..

    #4873

    Francois
    Felhasználó

    Strattila! Ebben sajnos, nem tudok segíteni, mert egyrészt nem értek hozzá annyira, másrészt én csak a hangfelvételt készítettem, a képanyagot külön raktam hozzá. Számomra egyébként azért volt szimpatikus a Vindózos program, mivel volt például olyan, amikor ugyanazt a videót három különböző felbontásban és formátumban kellett elkészíteni, s ehhez elég volt a legvégén mást-mást kiválasztani. De persze, lehet, ezt is tudja más. Az biztos, hogy amire nekem kellett, arra elég volt, és magyar nyelvű.

    #4872

    Strattila
    Felhasználó

    Kösz Dye Most már beengedett…ha majd megint nem lesz jó, akkor dobok még emailt (arról regisztráltam amúgy, amiről az imént az emailt küldtem)

    Kösz Francois a tippeket…Dye közben említette még a Youtube videó-vágóját is, majd megnézem azt is…amelyik gyorsabb és egyszerűbb, a baj most viszont az hogy a Webkamerám mindig elszáll, ha felvételt akarok készíteni, tanácsolták hogy akkor nyúljak be a Registribe windowson belül, de nem sikerült így se megoldani…:S

    Van ehhez valami ötletetek esetleg? Ti milyen kamerával szoktátok felvenni a videót?

    Köszi

    #4871

    Lovely Rita
    Felhasználó

    Bushido Amikor én vettem a gitáromat, a pasas aki eladta nekiállt okoskodni, hogy ezek a húrok nem lány kezeknek valók, meg, hogy túl vastagok és cseréljem le, mert nem fogok tudni játszani rajta. Aztán valahogy mégiscsak sikerült! És nagyon szeretem, mert gyönyörű hangja van ezekkel a húrokkal.

    Mindenki
    Kiderült, hogy Hendrix mégis feldolgozta a Sunshine of Your Love-t!
    Épp Hendrix vinyleket tanulmányoztam, amikor feltünt, hogy az egyik koncert-lemezen szerepel a számok között, és lőn, télleg előadta többször is, szerintem érdemes szétnézni a változatok közt.Mondjuk furcsa is lett volna, ha kihagy egy ilyen számot!

    És még egy jó kis feldolgozás Jimitől:

    Hamarosan nekünk az együttessel is lesz felvállalható minőségű felvételünk! 🙂

    #4870

    Francois
    Felhasználó

    Strattila! Én ugyan egészen másként készítettem videókat (először külön felvettem a hangot az Audacity-vel, majd arra, ahhoz képekből készítettem képsorozatot feliratokkal), azért elmondom, hogy mivel mezei Vindózos vagyok, ezért a létező legegyszerűbb módon a Vindóz (Lájv) Múvi Mékör-t használtam. Egészen biztosan van annál jobb program is, ám nekem teljesen megfelelt. S abban a legvégén, amikor úgymond késznek nyilvánítod a videót, akkor kiválaszthatod, hogy hova, mire, mihez akarod a formátumot, és aszerint tudod kiválasztani a Neked tetszőt, szükségeset.

    #4869

    Dye
    Moderátor

    .. köszi cadam, hogy kisegítettél, kicsit elkalandoztam másfelé…
    .
    .. Datolya… csak annyit tennék hozzá, hogy az agy sok mindent “kiegészít”, vagy pótol.
    Ha szól egy nóta, megy a C-F-G akkord-hármas, az agy automatikusan “érzi” a C-dúrt, még a g-hang nélkül is.
    Ne kérdezd miért van ez, sok tanulmány foglalkozik az agy hallás- vagy látás-kiegészítő adottságával, ami az afrikai szavannákon történt felegyenesedésünk óta segít vagy gátol az észlelésben.
    A jó bűvészek is ezt az atavizmust használják ki.

    #4868

    Bogaar
    Adminisztrátor

    MajnikLaci, Laci bácsi lemezboltjában én is vásároltam nem is olyan régen.

    #4867

    cadam
    Felhasználó

    Így van, Datolya.
    A gitár hangolásából fakadóan sok hasonló kompromisszumra kényszerülünk. Rögtön ott a hangok sorrendje az akkordon belül. A gitáron nagyon ritkán tudjuk skála szerinti sorban lefogni az akkordok hangjait, szinte mindig valamilyen fordítást használunk, némelyik hang többször is megszólal, némelyik meg egyszer sem, mint a tárgyalt C7 esetében a G.

15 bejegyzés megtekintése - 7,066-7,080 / 11,660

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.