Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,646 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  alta 9 órája, 39 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,665 / 11,647
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #11886

    eszje
    Adminisztrátor

    Épp most búcsúznak el a dalaiktól a világ legnagyobb zenészei, de remekül érzik magukat

    “The music suffers
    The music business thrives”
    (Paul Simon)

    #11885

    Pitya
    Adminisztrátor

    …Dye… Keresgéltem a neten, itt sikerült megtalálnom 😀 De ha van valahol 1,28 GB tárhely, akkor szívesen feltöltöm.

    #11884

    Dye
    Moderátor

    húúúú Pitya! … Teszek én a Get Back-re,
    … szólj léci, ha sikerül valahol “megszerezni+ ezt az “Echo In the Canyon” mozit !!!
    Akinek van Netflix-je, annak mán ott is van…

    #11883

    Pitya
    Adminisztrátor

    … Dye… Sajnos a dokumentumfilmet magát nem tudom belinkelni, csak az előzetesét raktam be még elsején (Echo in the canyon). Ringo Starr, Eric Clapton, David Crosby, Stephen Stills, Graham Nash, Tom Petty, Michelle Phillips (The Mamas and the Papas), Buffalo Springfield, the Byrds, the Beach Boys… páran a visszaemlékezők/megidézettek közül.
    imdb oldal

    #11882

    Datolya
    Felhasználó

    alta profi pókerjátékos-versenyző vagy? 🙂
    Az nem semmi…..

    Dye hát igen, szeretek veszélyesen élni, jöhet az omikron! 🙂

    Ibanez tube szcreamer pedált használ/használt valaki? Gondolkodok egyen…csak nem tudom megéri-é…

    #11881

    alta
    Felhasználó

    Holdviola, az ördög bibliáját forgattam, amiatt utaztam nagyon sokat. Mindig honvágyam volt…ahogy felültem a hazafelé tartó repcsire. Izland egy ideg- és elmeszanatórium. Nyugodt, lassú, kedves emberekkel. Az elemekkel van csak küzdelem, de annyi meg kell, hogy ne kényelmesedjünk el. Nekem Izland lett az otthonom az elkövetkezendő nyolc évtizedre. Ahogy megláttam a zuzmóföldeket, eldőlt.

    #11880

    Holdviola
    Adminisztrátor

    alta nahát, Izland! Milyen versenyek? Durva, hogy mennyien mennek külföldre. Tesóm Skócia, az egyik rokonom Anglia, másik Svájc, egyik ismerősöm tesója Németország.

    #11879

    Dye
    Moderátor

    Holdviola … dumálgattunk itten rólad, meg hogy … mi volt anna, és rra a messzemenő következtetésre hutottunk, hogy … qrrvára irigylünk !!! 🙂
    .
    Datolya … eegen… akkor marad neked az egy szál fügefalevél az érzékenyebb, és becsben tzartott helyre… mint a Paradicsomban …
    De … pont most akarsz fullosan fertőzött hangszerboltokban tapogatózni, mikor pillanatok múlva berobban az omikron???
    .
    Pitya … imádjuk ezt a Rick Beato pasit… ő egy régi vágású hangmérnök, olyan, mint amilyenekkel mi még dolgozhattunk a stúdiókban. A 70-es évek felé sajnos már jöttek a kocka-technokrata nemzedék, akik csak az úk kütyümütyükkel voltak elfoglalva, és sz&rtak magára a zenére.
    Hihetetlenül gondosan felkészül egy ilyen “spontán” videóra, ahogy össze vannak válogatva-vagdosva az illusztrációnak szánt kis bejátszások … tutira jó zenész is …
    Drága Jó Justinbá’ most megint egy új oldaláról mutatkozott be.
    Hiába mondjuk a népeknek, milyen volt a 60-as évek, csak aszongyák, hogy “nna persze, nosztalgiáztok, mert akkor voltatok fiatalok!” … ami persze kicsit igaz is, de a “mindful” zenehallgatás megvolt. Akkor tényleg csak A Hallgatás volt a fontos, utcára, villamosra se vihettük magunkkal a lemezjátszót, hogy háttérzenévé degradálódhasson amit hallgatni szerettünk volna.
    DE!
    Utaltál valami doc filmre…. azt nem tetted ide…

    #11878

    alta
    Felhasználó

    Holdviola, én is csak megerősíteni tudlak, miután bejártam a versenyek miatt fél Európát, és júliustól Izlandon élek, teljesen újrakezdve az életem, szinte az alapoktól. Valakinek nem a szülőhazája az otthona, majd neked is kiderül, erre is jó lesz a külföldi önkénteskedés. Érdekes a másik bolygó hasonlatod. Én is úgy érzem, Izland a Hoth, Magyarország meg a Tatooine. 24 fokkal volt melegebb a magyar szilveszter, mint az izlandi. Izlandi ruhatáram van, minden bajom volt már a meleggel. 🙂

    dye, engem berántott a Get Back. Majdnem nyolc óra, helyenként vontatott, de összességében nagyon tetszett. Azóta szinte csak Beatlest hallgatok. A Get Back és a Don’t Let Me Down azért két nagyon jó nóta az albumról, érettebbek és zeneileg a késő-Beatles azért összetettebb dalokat írt, mint a kezdeti silávzjújejeje korszakukban. Bár az igaz, hogy a Rubber Soul-Revolver kettős volt a csúcs.

    Majdnem elkezdtem MajnikLaci módra lemezjátszót venni és bakeliteket gyűjteni, de szerencsére elvitte más az ismerősömtől, pedig nagyon menő Sharp elektronika volt. Számkeresős lemezjátszó 1980-ból, ami akkor csúcstechnika volt…De maradok a mobilitásnál, előfizettem a TIDAL-ra. Jobb hangzás sokkal, mint a SPOTIFY. Ajánlom mindenkinek.

    #11877

    Datolya
    Felhasználó

    Dye köszi a fellépő-ruha ötletet, de nekem kissé prűd…én nyitottabb vagyok, nem eléggé tükrözné a személyiségem ez a tüllös izé…valami merészebb kell.. 🙂

    Valamelyik 7végén megejtek egy budapesti hangszerbolt-túrát, ilyenkor összemászkálom a nevesebb hangszerüzleteket, kipróbálgatok mindenféle gitárokat esetleg erősítőket is…már amelyiket jó szívvel megengedik…aztán azért veszek egy-egy pengetőt is…vagy húrkészletet 🙂

    #11876

    Holdviola
    Adminisztrátor

    Dye azt hiszem én is, ez életem legjobb döntése. Meglepődtem nagyon, mikor igent mondtak, de nagyon örültem. 8 hónapig fog tartani. Van egy megérzésem, hogy ez az élmény nagy hatással lesz az életemre. Olyan mintha elutaznék egy másik bolygóra.

    #11875

    Pitya
    Adminisztrátor

    …Dye…. Nekem úgy tűnik, hogy sok embert zavar, ahogy a zenélés zeneiparrá vált. A héten két érdekes videó is szembe jött a témában.
    Hogyan öli meg a modern zenét az autotune:

    A jó öreg Justin pedig arról próbálja meggyőzni a hallgatóit/tanulóit, hogy figyeljenek is a zenére, ne “csak” hallgassák:

    A belinkelt dokumentumfilmet teljsen véletlenül találtam a Netflixen. Rengeteg zenész mesél arról az időről, amikor a hatvanas években egymás közelében éltek a címbeli kanyonban. Folyamatosan átjártak egymáshoz, együtt zenéltek, piáltak, füveztek, lopták egymás ötleteit 😀 . De főleg zenéltek és lemezeket hallgattak, autotune meg egyéb “rásegítés” nélkül…

    #11874

    Dye
    Moderátor

    .. Holdviola … Asszem életed legjobb döntése ez az eco-falus izé! Mutasd meg azoknak a vegánoknak, milyen egy belevaló, magyar disznótoros !!! 🙂
    Azért… vigyázz, ne menj férjhez az első hónapban … hehe…
    .
    Pitya … Itt szerencsére műxik a link…
    … de fura, hogy ezeket a “California sound” dolgokat pont most tetted ide !
    Az öcsikém reggel küldött egy Voice (Xfattor?) válogatást a világból. Mindegyik a 70-es évek csodás vokáljait idézi, még ha későbbi sláger feldolgozása is. Micsoda hiátus, hogy ez az egész vokál-kultúra hiányzik itthon.
    Mi ugyan – egy szűkebb értelmiségi zenész-körben – lubickoltunk a 70-es évek elején ebben az … “entellektüel(l) folk-világban”, de itt a disco elsőpörte ezt a stílust.
    Az első az örök No.1. Crosby Stills & Young dal, a “Helplessly Hoping” – ízléses 3-ujjassal …
    .

    .
    Jut eszembe … Mikor még volt olyan, hogy “Az ének iskolája” … vagy valami olyasmi… nesze neked Xfattor
    .

    .
    Nnnaja … és … nézzétek csak, milyen hamisan, véznán énekel egy sziggorú zsűritag …
    .

    #11873

    Holdviola
    Adminisztrátor

    Boldog Új Évet Mindenkinek! Pitya, a link sajnos nem működik. Tesómék hazajöttek az ünnepekre Skóciából, kaptunk egy ír furulyát, tin whistlet. Egyszerűnek tűnik, ilyen kis furulya, de korántsem az. Én meg lassan készülök majd életem nagy kalandjára, jelentkeztem Németországba önkéntesnek egy ökofaluba. Vega kajákat fogunk főzni, kertészkedni. Több országból is jönnek önkéntesek, úgyhogy egyszerre gyakorolhatom az angolt meg a németet is. De addig még van vagy két hónap. A mezőn meg majd gyakorolhatom a tin whistlet, a nyulak örömére. Hehehe…ezzel a programmal megyek:https://index.hu/kulfold/eurologus/2015/11/29/osszetehetjuk_a_kezunket_hogy_ingyen_mehetunk_kulfoldre/

    #11872

    Pitya
    Adminisztrátor

    Boldog Új Évet minden fórumozónak! A bejgli/alkohol/stb mérgezés kiheveréséhez egy kis műsorajánló:

    Tegnap a 2. ukrán front átvonulásának emlékére rendezett 10 órás emlékműsor (utcai petárdázás/rakétázás/pirománkodás) alatt keresgéltem a Netflixen, szerintem az egész sziveszteri tv műsornál többet ért ez az egy dokumentumfilm…)

    …Holdviola… Köszönöm, megpróbálom javítani a linket

15 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,665 / 11,647

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.