Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,666 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Dye 1 óra telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,845 / 11,667
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #11718

    Dye
    Moderátor

    … huuu Datolya … naggyon dögös ez a cucc… és naggyonjól beállítottad a soundot is.
    Mi a bajod ezzel a felvétellel? Jó tett neked a pandémia, egyre lazábban futnak az ujjaid, tökjó az egész … persze … a lényeget kihagytad, a középső szólónál nem ugrálsz körbe a szobában azzal a sarokütögetős csoszogással … hehe…
    Fura … hogy még nem is éltél, mikor ez vezette a slágerlistákat. Ez volt az első szóló, amit még nylonossal próbáltam lefülelni… brrrr…
    .
    … héhééé alta … körtét a görögdinnyével? Az egész emberiség fejlődését az adja, hogy minden nemzedék az előző generáció(k) tudására épít rá ezt azt.
    A Beatlesnek, a Stonesnak nem volt szólógitárosa, az tény, de hogy a francba’ lehetett volna, mikor az egész beat AMATŐR mozgalomnak indult – semmi előképzettség, trágya hangszerek, technika.
    Ezek a korai bandák alapozták meg a lehetőséget, hogy a Queen már halálra kereshette magát, volt lé méregdrága cuccokra, stúdióra, nem véletlen, hogy ők is a Beatlest tartják példaképüknek.
    Persze, szétvált a rock, a színpados, “egybe’ felvesszük” helyett már hónapokat lehetett szőrözni stúdióban, nem kellett halálra haknizniuk magukat, hogy megéljenek, cuccra gyűjtsenek, volt idő May-féléknek megszületniük, gyakorolniuk.
    A 10-11 év meg őrületesen sok! A beat-rock tán gyorsabban fejlődött mint ma a digis kütyücuccok, félévente történt valami nagyon új.
    A szólógitárosok csak a Beatles kezdése után ca 5 évvel jelentek meg, addig csak a jazz-ben virgáztak.
    No meg … Bach sem silányabb mint a már szimfonikus zenekarral matató Beethoven … sőt …
    Nem kell ilyesmiken tökölődni…

    #11717

    alta
    Felhasználó

    dye, tényleg sok a időm, mert megint törlődött a hozzászólásom, lehet a bítlisz-invkvizíció működik, de csakazértis elküldöm még egyszer. 🙂 FB-on osztottam meg, elég csak ide bemásolnom, de remélem megmarad.

    Mercury jobb énekes, mint Lennon
    May jobb gitáros, mint Harrison
    Deacon jobb basszusgitáros, mint McCartney
    Taylor jobb dobos, de legalább egyenlő Ringoval.
    Ha a dalszöveget és a zeneszerzést nézzük, annyi a különbség, hogy a Beatles jó pár feldolgozást vitt sikerre, a Queen ha jól emlékszem, csak saját szerzeményt játszott. Minőségében pedig a Queen dalszövegei elérik, de olykor meg is haladják a Beatlesét.
    Zenei szinten szintén összetettebb a Queen, a Beatlesnek nagyon sok két akkordos dala volt, főleg az első éveikben, Mercury meg kiénekelte a 4 oktávot egy-két dalukban.
    A Beatles találta fel a Heavy metalt (Helter Skelter-Black Sabbath, Iron Maiden), a Queen meg a Thrash metalt (Stone Cold Crazy-Metallica), tehát ebben döntetlen a helyzet.
    Azt szokták, mondani, hogy az első Nintendo-t nem lehet összehasonlítani a Playstation-nel. A két együttes alapítása között azért nem telt el olyan nagy idő, 11 évvel alapították előbb a Beatlest a Queen-nél. Mégis a Beatles a No1 Rock banda. Miért?
    Na ezt fejtse meg nekem valaki.

    #11715

    Pitya
    Adminisztrátor

    Datolya “Chuck! Chuck, it’s Marvin. Your cousin, Marvin Berry. You know that new sound you’re looking for? Well, listen to this!”

    Gratulálok, nagyon jól játszol!

    #11714

    Datolya
    Felhasználó

    Darabos itt-ott a gitárjáték, de ez van ha az ember kezdő…viszont ezt az Ibanezt nemrég vettem, állati jó gitár, remélem egyszer felnövök hozzá 🙂

    #11713

    Pitya
    Adminisztrátor

    Chapsy Szerintem nem kell többet belegondolni, mint ami: ez egy egyveleg, amiben a szöveg/dallam átvezet egyik dalból a másikba.

    Dye Nekem is van olyan fiatalabb ismerősöm, kollégám akinek abszolút ismeretlen kb. minden film, zene, ami 2010 előtt született. De van olyan is, aki ismeri és imádja a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas évek zenéit (és nem feltétlenül azt, amit pl. a Retró rádióban játszanak :D)

    #11712

    Dye
    Moderátor

    Miss Björk után itt is a Dylan koncerteket dobta föl a jutyúb, franc tudja mért…
    Irigylésre méltóan sok időd lehet … ez mifelénk hiánycikk.

    #11711

    alta
    Felhasználó

    Björk szerintem jobb színésznő, mint énekes. A kézi kamerával felvett művészfilmet, az idén 20 éves Táncos a sötétben-t ajánlom mindenkinek. Valami olyasmi alapmű a művészfilmek körében, mint a “Berlin felett az ég”. Sokan nem szeretik azt se, mert túl lassú, de nekem bejött mindkettő, mert hova siessünk? Lars von Trier is megosztó rendező, így van ez az elvont elmékkel, a Pink Floydot sem szereti mindenki, hiába Gilmour minden idők egyik (szerintem) legjobb gitárosa…

    A Banda kapcsán koncertfelvételt és egy studióalbumot is találtam Bob Dylannel. Nekem ez mind új, lám 2021-ben is vannak még jó zenészek és dalok. 🙂 Egy ideig elleszek velük. Az a jó, hogy a takarítós kötényemben tudok zenét hallgatni az okostelóból.

    #11710

    Dye
    Moderátor

    huh … ez a Björk … fura egy csajszi … némi ileut beütéssel … töben járnának itt is templomba, ha ő lenne a bevezető …
    Csak azért kérdeztem, mert volt pár éve a Spektrumon egy órás műsor Izlandról, ahol többször volt helyszín egy Nagy Család meleg otthona, egy apuka, 2 vagy 3 anyuka. 6-7 gyerek, együtt nevelik őket minden konfliktus nélkül.
    .
    Írt a WD, hogy rossz kisfiú voltál, és beb…tak a spamba. Ez akkor szokott előfordulni, ha valaki hosszabb időre eltűnik. Beírtuk frankónak az IP-címedet, elvileg most már garázdálkodhatsz.

    #11709

    alta
    Felhasználó

    Vagy egy órát írtam, szerkesztgettem a hozzászólásom, megint eltűnt. Ezért most csak címszavakban Izlandról. Björk
    Bobby Fischer
    Hafthor Július Björnsson
    dye-t az izlandi nők érdeklik a legjobban, itt egy cikk róluk. Persze általánosítás, de azt nem tudom, hogy mennyi a valóságlapja, még nem volt tapasztalatom.

    #11707

    Dye
    Moderátor

    hu Pitya !!! … ez naggyon jó ! Micsoda vokáljuk van … és fullosan acoustic …
    Nagyon tiszteletre méltó, hogy mennyi órát-hetet-hónapot dolgoztak a megszerkesztésen, hangszerelésen…
    Abban viszont tévedsz, hogy “a fiatalok” …úgy általában. A briteknél igen, ott van jó értelemben vett Beatles-kultusz, hiszen az ő bandájuk, Kanadának is ugyanaz a khirrájnője. Brightonban is tolják az utcazenészek, persze megy a S&G, néha CS&N is, de nálunk például már a ’90-es évek táján kezdett kipusztulni az emlékük. Folyamatosan tesztelgetjük az ebből a szempontból fontos gimiseket, de … tök nihil. A nevüket tán hallották valahol.
    .
    alta … érdekes kis falu az az Izland. Tényleg jól megvannak úgy magukban.
    Ez a banda meg brit és kántris is, főleg avokáljuk … mintha a 70-es években hangszerelték volna -…

    #11706

    Chapsy
    Felhasználó

    alta, wow, köszi a linkért. A The Bandtől a The Weight örök kedvenc, de valahogy évek óta nem hallottam. Most jönnek az emlékek. És azóta sem tudja senki sem, hogy Fanny vagy Annie dobja-e le a terhet. 🙂
    (Lehet ám, hogy flört volt, csak a reakciód alapján finomította a megjegyzéseit. Az én világomban férfi férfitól nem kérdezi meg, hogy “magányos vagy?”, pedig még Írországban is jártam nemrég, az is egy nagy falu, külön protokolljuk van arra, hogy országúton hány ujjat emelnek fel a kormányról, ha ismerős, rokon vagy tök idegen jön szembe. :D) Mesélj még Izlandról, csak modern influenszer videókból tudok bármit az országról.

    Pitya, érdekes ez a Beatles-egyveleg. Nagyon vegyesek az érzéseim, főleg, hogy a napokban sok szó volt pl. Lennon gitártechnikájáról. Egyrészt persze örülök, hogy még mindig hallani modern aspiráló zenészektől Beatles-t, másrészt ez nekem már nagyon hipszter enyelgés. Hiányzik az a “nyers erő”, amit a fiúk hozzátettek. In My Life, Eleanor Rigby, Strawberry Fields pár sora a korábbi “lazább” (Hold Your Hand, We Can Work It Out”) után egyből, mintha elveszne a komolyabb dalok egyéb üzenete. Persze lehet, én nem vagyok elég művészi, és ez pont zseniális. 🙂

    #11705

    Pitya
    Adminisztrátor

    Dye szerencsére a Beatles a mai napig megtalálja az útját a fiatalokhoz…
    Walk off the Earth – 20 Beatles-dal

    #11704

    alta
    Felhasználó

    Nem tom mi történt, nem jeleníti meg a hozzászólásomat, vagy ötször próbálkoztam. Na mindegy, teszek még egy utolsó próbát.

    Napi romantika (A hét elején történt, de fel kellett lelkileg dolgozzam a sokkot.)
    Kültéri uszoda, jacuzzi, éppen a vízsugár alatt állok, ami egyfajta vízi masszázs. Mellettem egy szakállas harmincas izlandi fickó éppen felkel a fekvő helyzetből.
    – Hé, téged már láttalak a múltkor, akkor is egyedül voltál. Magányos vagy?
    – Igen, egyedül szoktam jönni az uszodába.
    – Nézzed csak, az a két lány, aki ott beszélget szingli. Ráadásul mindkettő. (Mutat két tini lányra, akik a jacuzzi másik felén álldogállnak és beszélgetnek.)
    – Köszönöm, nem keresek párkapcsolatot, pap szeretnék lenni, tudod a cölibátus.
    – Hmm, pedig te igen jóképű srác vagy! (Itt átfutott rajtam egy rossz érzés, hogy akar tőlem valamit.)
    – Ugyan, van rajtam 25 kg felesleg.
    – Annak csak örülj, mert ha leadnád a hasad, a nők nyála folyna érted. De szerintem így is jól nézel ki.
    – Köszönöm, amúgy le szeretnék végre fogyni, de ahogy öregszem, egyre nehezebben megy.
    – Ha pap akarsz lenni, inkább ne fogyj le. De megértem, hogy nincs barátnőd. A nők nem bírják elviselni, ha a párjuk a szebb. Te melletted minden nő csúnyának érezné magát. Inkább mégis legyél pap.
    – OK.
    Ezután láttam csak, hogy odafordul a barátnőjéhez, úgyhogy nem flört volt, csak egy kedves férfias megnyilvánulás. Izland egy nagy falu, az emberek itt közvetlenek.

    Hogy valami fórumosat is írjak, tavaly a Mannfred Man Band-et, most egy másikat, The Band-et fedeztem fel magamnak. Nagyon profik, sőt művészek voltak. Clapton felvételizett hozzájuk, de nem vették fel, mert már volt egy gitárosuk, de vendégzenélt náluk, meg azt hiszem Dylan is.

    #11700

    Dye
    Moderátor

    cadam … hehe… milyen egyszerű lett volna egy nylon vékony E-húrt (vagy tán H-t? … nem számoltam ki hosszban …) feltenni a hüvelyknek, és az uncsi g-hang helyett felhúzni c-hangra.
    Elég egyszerű egyéb akkordokat is lefogni, pláne, hogy egy “mutatós” vagy “közepes” (ez már majdnem szellemes… 🙁 ) barrézgatással simán fel lehet ugrálni a nyakon.
    Gyakorlatilag … van egy open c-s hangszered, és ez a hangnem szuper a legtöbb csalis nótához, különös tekintettel a gyerekdalokra, amit a kis művészpalánták maguk is könnyen le tudnak így fogni.
    Persze … tisztességesebb lett volna meghagyni az a-húrt, így használhatóvá válnának a megszokott uku-akkordok, viszont ,.. ennek a kidolgozása egy mérhetetlenül szigorú, döntő akadályba ütközött, miszerint … mérhetetlenül lusta lettem a 3 könyv nyomdába-adása után …
    .
    … Look Who’s Talking !!! … alta(tya) dear… hiába pampogsz itten rébuszokban, már mindenki tudja, hogy a kies Izlandon élvezed az ottani szabados párkapcsolatokat – különös tekintettel a szinte elfogadott 2-3 feleség-félére, sok közösk gyerekkel.
    Arról nem is beszélve, hogy így első kézből tudsz majd tudósítani a következő vulkánkitörésről. 🙂

    #11699

    cadam
    Felhasználó

    Dye, ez nagyon jó! Végig vigyorogtam az egészet. Új kapuk (Doors) nyíltak meg. Bàr gondoltam a Seeger-féle pengetésre, de most kaptam erős impulzust. Még fogom tróbálni.

15 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,845 / 11,667

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.