Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,651 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  cadam 17 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1,576-1,590 / 11,652
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #11968

    eszje
    Adminisztrátor

    Nemrég szó volt itt a Bartók-feldolgozásokról.
    Én kb. egy éve bukkantam rá a Dialeto nevű brazil (!) trióra, akik készítettek egy egész albumot, Bartók in Rock címmel – gyakorta hallgatom.
    Példa, ha az egész albumhoz nincs kedvetek:
    Mikrokosmos 149: Six Dances in Bulgarian Rhythm II

    #11967

    Holdviola
    Adminisztrátor

    Sziasztok! Én már Németországban vagyok az ökofaluban. Most van egy kis netem. A mobilnet nem funkcionál olyan jól. Elképesztő érzés volt 12 év némettanulás után végre a valóságban venni vonatjegyet, buszjegyet meg vizet, meg megérkezni a berlini vasútállomásra. Imádom ezt a multikulti hangulatot. Odafele egy vietnám párral voltam egy kabinban. El is kaptam a covidot, sokan covidosak itt a faluban. De nálam csak olyan mintha megfáztam volna. Úgyhogy egy ideig nem dolgozhatok, sok időm van olvasni. A könyvek lettek most az új tvm, mostanában ugyanis inkább sorozatokat néztem. Van itt egy könyvtár, úgyhogy tudok válogatni. Meg a hírolvasással is gyakorolhatok. Az önkéntesek nagyon kedvesek, nem érzem magam egyedül. Találkoztam több némettel is, akik már jártak Magyarországon, magyar barátaik vannak, sőt valaki Szegeden is volt már, ahol lakom. Láttam a hatalmas szélturbinákat, de szènerőművet is. Itt északon elég hideg van, még jó hogy elhoztam a szegedi karácsonyi vásárban vett mamuszomat. Fával fűtjük a viskókat. Szlovákián, Csehországon, Lengyelországon utaztam keresztül. Van aki megdicsérte a némettudásom, de ha elkezdenek ketten beszélni gyorsan az már nekem magas. Általában a hallottak, ovasottak 90-95%át megértem. Persze ez nagyban függ a témától is. A politika pl. elég nehéz, vagy Goethe. Azért nehéz megérteni, ha többen elkezdenek gyorsan beszélni. Ekkor lecsökken 50%-ra, vagy 10-re…hehe. Még zongora is van itt. Eljátszottam rajta a vivaldi telét. Többet nem is tudok nagyon kotta nélkül, ez a kedvencem. Sőt, valakinek van egy gitárja is.
    Engem is mélységesen elkeserít ez a helyzet, ami most van…az egyik német önkéntes eladta a házát, most ukránok fognak oda költözni. Dye ezt nem tudtam, hogy az ablakotok előtt mentek el anno az oroszok…annyira megdöbbentem, mikor olvastam… van aki Mexikóból jött, és úgy néz ki itt is fog élni, van még itt Spanyolország, Törökország, Texas, Estonia, Olaszország is. A lakótársam a UKből jön majd.

    #11966

    cadam
    Felhasználó

    …alta… most, hogy próbálom megfogalmazni, kiderül, hogy nem könnyű.
    Nem “effektíve” szomorú a dal vagy a zene, hanem a jellege olyan. Ha összehasonlítod egy biztosan vidám dallal, – mondjuk – a “Ha jó a kedved, üsd a tenyered”-del, kiderül, mire gondolok. És a témája sem vidám, hiszen a mesevilágban(!) (és az irodalomban egyáltalán) gyakori gyilkosság-bűnjel-bűnhődés történetet énekli meg.
    Szóval nem az az “elhagyott a kedvesem, jaj, de szomorú vagyok” típus, de azért eredendően szomorú dal.

    #11965

    alta
    Felhasználó

    Jó ez a Pentangle is, viszont én nem tartom szomorúnak se ezt, se az angol nép zenéjét. Mélyebb hangon énekel a csaj, de nekem a hangszíne egyáltalán nem szomorú. A középkorban sem voltak szomorúbbak az emberek Angliában, mint most ott, vagy bárhol máshol. A középkorra sem húznám rá a szomorú jelzőt (meg a sötétet sem).

    #11964

    cadam
    Felhasználó

    Ismeritek a Pentangle nevű együttest?
    Dye írta a Russians c. dal variációjára, hogy “szomorúan, fullosan tipikus angol, középkori dallam…” Szerintem pont ilyen az alábbi dal, amit naponta legalább kétszer meghallgatok, annyira gyönyörűnek tartom. (Kb. 5 napja ismerem – ezt azért érdemes hozzátenni.)

    #11963

    Dye
    Moderátor

    huu alta … de szépet találtál… nemcsak a rímek zsenoiáélisak, de a dallam … mintha Queen Elizabeth’s Virginial Book – jából BUKkant volna elő… szomorúan, fullosan tipikus angol, középkori dallam…
    mekkora egy zenész… muszáj idetennem nagyban…
    Rettenetesen mérgesek vagyunk !!! Aszittük, leélhetjük a sz&ros kis életünket háború nélkül, erre a szemünk láttára születik újjá a Szovjetúnió…
    .

    #11962

    alta
    Felhasználó

    Aranyos a bozontos muszty. 🙂 Sting bökött egyet az háború miatt.

    #11961

    Dye
    Moderátor

    alta … a “muszty” meg finnül a (kicsi fekete bozontos) pulikutyát jelenti …

    #11960

    alta
    Felhasználó

    Dye, a grísa izlandiul disznót jelent. 🙂

    #11959

    Dye
    Moderátor

    … nyugi dcsabi ! … lesz majd nyugis nyugdíj, csak az első 10 milla a nehéz…
    .
    Egy total OFF!Persze … kamu az egész videó, valójában nem egy tank robbant le, hanem egy másfajta páncélos izé, amit traktorral próbáltak (kik?) elvontatni valahová… tán a jól fizető vastelepre- MÉH-be,
    és egy személyautóból kidobott Molotov égette meg később úgy, hogy még előtte volt a (lopott) traktor…
    .
    Persze…. ennyire azért nem vicces a dolog, és mégcsak nem is déjà vu, hiszen ’56-ban az ágyból ugrottunk ki a sötét hajnalban, és láttuk, ahogy az ablak alatt dübörögnek be a T34-esek.
    A barom felső szomszéd meg elkezdte dobálni őket virágcserepekkel, és üvöltözött, hogy “Ruszki dámoj!”, így megállt a Grísa, hátratolatott a szemközti ház falába bele, és felemelte a lövegtornyát az ablakunkra…
    Rohantunk le a semmi kis fáspincébe … szóval … tudjuk, milyen az, amikor az orosz tankok bezúdulnak … az a szörnyű csikorgásos dübörgés … a mai napig itt van a fülemben.
    Olyan, mint amikor az ember egy rozsdás 5-rubeles élét húzogatja lassan a vastag E-húron.

    #11958

    dcsabi
    Felhasználó

    Dye

    Sajnos volt gubanc elég nagy, időm sincs nagyon irogatni. A mindennapok mennek feladattal teli. De addig jó míg van mit csinálni.

    Feldobta a YT ezt a yardos videót. Jópofa volt látni az ő szemszögüket és hát érthető, hogy London jó részét leblokkolták a rajongók. Tudta csóringer, hogy történelmet ír? 🙂

    #11957

    Dye
    Moderátor

    Nicsak, ki beszél! … már aszittük, valami gubanc van dcsabiéknál …. 🙂
    Viszont … jó hallani, hogy a jóízléső City Police – ha megkésve is – de leállította a Beatles legpocsékabb koncertjét…
    .
    Az ukrán csajszik bezzeg …

    .
    no… meg ez az ukrán duó …

    #11956

    dcsabi
    Felhasználó

    ez de jó…érdekes:

    #11955

    Dye
    Moderátor

    Pitya … nnna, emmán egészen más , a házibulikon “gyerekcsinálónak” neveztük ezt a számot, kötelező volt lekapcsolni minden lámpát, csak a magnó műszere világított, meg az égő szemek…
    Remélem a Bach család adott engedélyt a hetekig No.1. listás- és ca 300 éve is nagy slágernek számító “Air” feldolgozására…
    Nem mellesleg… átütő hangja volt az énekesnek, ahogy átjött a rövidhullámon …
    Röhej, de nagyon szépen átültették a Bachra annyira jellemző, hangonként lefelé vezető “sétáló basszust”, ami ez esetben szó szerint is vehető, hiszen az orgonista lábbal is “sétált” lefelé… hehe

    Jut eszembe … annyit hivatkozok már itten a komlyzenék feldolgozásaira, meg az Emerson Lake & Palmer trióra, és sosenem tettem ide legalább mutatóba valamit…
    Akkor … itt egy dögös, MOOG-szintetizátoros Allegro Barbaro feldolgozás … akinek ez a jazz se jön be, maradjon britniszpírsznél…
    Szerintem Bartók Béla is élvezettel hallgatná, milyen dögös lehet az elektronikák korszakában az, amit ő csak egy szál zongorával próbált meg maximálisan brutálisan megszólaltatni.
    .

    A Tarkus c. 1971-es albumukat megszerezte a stúdiós srác a Vári Kolesban, úgyhogy napokig ez zörgött-dübörgött közkivánatra az ócska kis szobai hangszórókból …
    Balkáni ritmus már az elején… 10/8-os hangsúlyozás: 1-2 / 1-2 / 1-2-3 / 1-2-3
    Aki utálja a jazzt, a jazz-rockot, a “progresszív rockot”, bele se hallgasson ebbe a 20 perces számba…
    .

    #11954

    Pitya
    Adminisztrátor

    Gary Booker (Procul Harum) is elment pár napja…

15 bejegyzés megtekintése - 1,576-1,590 / 11,652

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.