Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,634 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Dye 2 napja, 6 órája telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 7,111-7,125 / 11,635
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4808

    Francois
    Felhasználó
    #4807

    Datolya
    Felhasználó

    Ha már kantri,meg vadnyugat…lehet hogy emlékszik valaki…aki a 80-as,90-es években született erre a dalra,a GTA “Andreasos” részének volt egyik betét dala…annóó nyomattuk a haverokkal.. 🙂

    #4806

    Francois
    Felhasználó
    #4805

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Francois…
    Ráadásul 12 húroson…
    Hát igen… nem is tudom mit mondjak. Néhány perc alatt bebizonyítja a fickó, hogy az átlagos ember mennyire tékozló… Nagyon elgondolkodtató…

    Egy biztos: neki sikerült.

    #4804

    Francois
    Felhasználó

    Az a videó is fenn van, amelyet az előző végén említenek:

    #4803

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Francois…
    Nehéz megszólalni a video megtekintése után…

    #4802

    Francois
    Felhasználó

    Látod, Majnik Laci, Te szerintem azzal foglalkozol, amiért e világra jöttél! S látá az Úr, hogy ez jó!

    Hadd legyen…

    #4801

    Datolya
    Felhasználó

    MajnikLaci,Dye jó ez a kis felvétel…olyan igazi pattogós vadnyugati sztájl…tiszta vesztern…Hallgatva,már már átgördült a lábam előtt az úton az ördögszekér s tekintetemmel keresni kezdtem a Salon-t,ahonnan kiszűrődik ez a muzsika…hogy betérjek egy pohár Whiskeyre…hehh 🙂

    #4800

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Dye…
    Megmostam a lemezt, aztán meghallgattam egyszer, hogy eltűnjön róla a felesleges vízmaradék… aztán felvettem az AKAI-ra, ami egy kicsit széthúzta a sztereót. Asszittem nyávog a Csodakutya, de a lemezen is ilyen…
    Príma ez a kislemez. Nagyon erőteljesek, markánsak a közepei, azokból némileg kicsíptem, emeltem minimális magasat, minimális mélyet. Megpróbáltam kivenni a Táncnótából a két lemezpattanást, amit valami makacs szennyeződés okozott, de az eredmény nem hozta a várt sikert.
    Ez a baj a vinyl lemezeknél. Úgy bele tud tapadni a kosz a barázdába, hogy csak nagyobb sérülések árán lehet eltávolítani. Úgyhogy el kell viselni inkább a pattanást…

    Hallom a maj7-et, persze…így sokkal izgalmasabb…

    #4799

    Dye
    Moderátor

    … hát igen MajnikLaci… A 70-es években még az ilyen ámátőr folkzenészeket is lemezre tették…
    Egészen normálisan szól ez az öreg SP. Bekenyted, vagy forrásvíz?
    KÖSZI!
    Hallod, hogy itt még engedték, hogy a dallammal lejöjjek Cmaj7-re – dó dó dó dó / ti… közben Mye egy f-et fog (E1), vagyis egy C4-est, így izgis a két hang együtt.
    A Titkos út nagylemezen már fönn kellett maradnom dó-n, vagyis a c hangon, mert a zenei rendező (Fáy András) szerint az a maj7 “báncsaja gyerekek fülét!”

    #4798

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Van itten némi meglepetés:

    #4797

    Dye
    Moderátor

    … pedig… most van a Sztárban Sz(t)@r, ami hányadék, de a KisMenőkből a közönség most szavazott ki egy roppant tehetséges, asszem 10-11 éves srácot, eszement jól zúzta az AC/DC-t, a Chuck Berry-ket, és a metálokat, dehát… a rockosok nem SMS-eznek ilyen műsorokra…

    #4796

    Datolya
    Felhasználó

    Dye mindenképp megírom ha meg lesz! Majd eldicsekszem… 🙂 igen a húrokat lecserélem első körben majd. Amúgy eddig is keveset tévéztem,mióta gitározok még annyit se 🙂

    #4795

    Dye
    Moderátor

    … bocs Tesók! Ez a téma már annyir rosszirányú OFF, hogy kiszedtem, a P.Pici az más, zenészek vagyunk… vagy mifene…
    .
    Datolya… nnna, akkor te sem fogsz tévézgetni mostanában, hanem álmélkodsz, mennyire tehetséges vagy az Earth 70-essel!
    A húrcserét 10-50 -es Ernie Ball-ra azért ajánlanám…
    Majd írj, ha megvan… és még nem Vateráztad el… hehehe

    #4790

    Datolya
    Felhasználó

    Ezen a ponton én azt hiszem feladom 🙂 téma kilőve 🙂

    Viszont! Úgy néz ki,jövő hónapban leakasztom valamelyik hangszerbolt Cort Earth 70-esét 🙂 és akkor már két gitárral nyomulok mint a nagyok 🙂 egyébként az árbeli különbségek csak a szín miatt vannak a 70-esnél? Az OP megnevezésű a legdrágább,53 rugó..

15 bejegyzés megtekintése - 7,111-7,125 / 11,635

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.