Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,612 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Holdviola 16 órája, 34 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 7,036-7,050 / 11,613
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4864

    Datolya
    Felhasználó

    Dye a c7 akkordban miért nincs benne a G hang?

    #4863

    Strattila
    Felhasználó

    Szevasztok!

    Köszi a tippeket az Audacity-hez, el is készült a felvétel….ami sztem nem is lett (annyira) rossz…

    Most azt szeretném kérdezni, hogy Youtube videók készítéséhez ti milyen szoftvereket szoktatok használni a vágáshoz. Plusz az egész folyamat nagyjából hogy néz ki. Először felveszem ugye a webkam-mel (nekem logitech c920 van) + mikrofonnal ami Blue Yeti. (továbbra is akusztikus gitárt használok) Ezt milyen formátumba rögzítsem? Aztán ugye beimportálom vmilyen vágó progiba (ami lehetőleg nem az Adobe elements vagy premiere, vagy Final cut mert nem Almám van…). Itt miket szoktatok a vágáson kívül többnyire végezni? Aztán milyen formátumba exportáljam? Itt is kellenek extra pluginok mint az Audacitinél?

    Köszi szépen előre is:)!

    Strattila

    #4862

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Francois…
    Egy óvatlan pillanatban…
    Laci Bácsi Lemezboltjában készült… van sok lemez, bár mostanában nem voltam…

    #4859

    Francois
    Felhasználó

    No, lám csak, ki szerepel eme “bakelites” cikk címfotóján?!?

    Mai évforduló.

    Halmos Béla-kötet.

    #4858

    csabrix
    Felhasználó

    Vagy egy kínai gitárt nevez el Lennonnak, és még a képmását is rányomatják… 🙂

    #4857

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Dye…
    Ha lenne Lennon nevű Vodka, akkor visszaszoknék a vedelésre…

    Amit meg Jézussal kapcsolatban írsz… az teljesen igaz, nem fejtegetem …

    #4856

    Dye
    Moderátor

    Zoli… átnyomtam az emiledre az oktató CD-k anyagát mp3-ban.
    .
    Bushido… Max. 11-esre ugorj, az vastagítja a basszust.
    Sok húrtípus van, próbára a sima Light Ernie Ball 11-es bronzot tedd föl.
    Asszem anno nem állítottam a nyakadon, hagyd úgy a gyári állásban, meglátod, hogy érzed.
    Ha túl kemény, egy negyed vagy két negyed fordulattal picit közelebb húzhatod a húrokat a bundokhoz, amíg nem zörög a bass.
    .
    MajnikLaci … Hiába védeti le a lotyó a Lennon nevet, max. eladja egy vodkagyárnak brand-nek, mint Kalasnyikov vagy Gorbacsov …
    Persze… Jézus neve sincs levédve, nem is tud tiltakozni a neve alatt elkövetett millió gazság ellen…

    #4855

    Francois
    Felhasználó

    Afro Bushido! Akkor legfeljebb egy hibrid húrkészletet rakj fel, amelyikben a magas húrok .010-es készletből vannak, a mélyek pedig .011-esből, lásd például ezt.

    #4854

    Afro Bushido
    Adminisztrátor

    MajnikLaci

    Szóval inkább hagyjam a vastagabbat? Azt tudom hogy a vékonyabb húrok közt nins különbség, de azt hallom, hogy a basszus szólhatna jobban is, egy másik húrkészelettel…

    #4853

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    … Bushido…
    Mifenét akarsz Te vastagabb húrkészlettel?
    Egyszer egy hétig volt a Martinomon 12-es készlet. Amikor lejátszottam vele azt a bulit, amit kértek (a Franciaországi koncertet), azonnal le is vettem.
    Tény, hogy teltebb, vastagabb hangja van a gitárnak, de szétmegy a kezed.

    …Dye…
    Jó ez a videó Zappáékkal. Milyen kár, hogy azt a pillanatot, amikor Lennon a világ egyik legjobb bandájával játszik, így tönkreteszi Ono.

    Ha Ono levédette a Lennon nevet, az borzasztó. Lennon nagy valószínűséggel ellenezné ezt…

    #4852

    Afro Bushido
    Adminisztrátor

    Dye, MajnikLaci, Francois

    Milyen vastagabb húrt ajánlotok, egy Cort AD810-esre? (Idáig Earnie Ball Extra Light volt rajta)

    #4851

    csabrix
    Felhasználó

    O.K. Dye, már kezdem érteni. Ha az a macskanyávogás az ő szólama, hát az valami borzalmas.
    Közbe még olvasgattam vele kapcsolatban és egyre unszimpatikusabb…

    “Legutóbb például nem átallotta beperelni a fiatal rocker lányt, Lennon Murphy-t sem.

    Sokakat meglepett azzal, hogy egészen odáig elment: egykori férje nevét, mint márkanevet bejegyeztette és levédette az Egyesült Államok szabadalmi hivatalában.”

    Mondjuk ez az utóbbi eléggé bulvár gyanús. (Szabadalom a találmányokra vonatkozik tudtommal, míg a szellemi alkotásokra inkább a szerzői jog.)

    Lennon neve és személye meg nagyjából egyik se.

    #4850

    Zoli1228
    Felhasználó

    Sziasztok!

    Dye! Írtam e-mailt a megadott címre.

    A hanganyagot szívesen fogadom a palfizoltan1982[kukac]gmail.com -on.

    Szép napot!

    #4849

    Dye
    Moderátor

    MajnikLaci… pontosítok, mert nem hogy nem ment Yoko nélkül sehová, hanem nem MEHETETT!
    Itt a művésznő egy koprodukciós felvétele, ahol hallható is az ő “szólama”:

    #4848

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    Lennon meg Ono baleseteztek egyszer. Erre bevittek egy ágyat a stúdióba, amelyben Yoko feküdt, sőt, egy mikrofont is lógattak az ágy fölé, hogy beledumálhasson a dolgokba, ha akar.
    Jellemző, hogy mielőtt Lennonnal találkozott volna, nem is ismerte a Beatlest. Utána is lesz.rta, hogy kik ők, ehelyett elvitte Lennont (az általam nagyra becsült) avantgarde lemezek felé. McCartney utálta… Lennonnal kölcsönösen egymás feleségét szidalmazták…
    Aztán kibékültek a hetvenes években…
    Hogy Yoko ártott-e vagy használt Lennonnak, azt sosem fogjuk megtudni. A hetvenes években talán igen…

    Találtam egy jó felvételt. Itt tökéletesen látszik, hogy is ment ez. Lennon Yoko nélkül sehová sem ment, ezért nem lépett fel a Bangladesh fesztiválon sem, mert Harrison közölte, hogy Yoko-ra nem vonatkozik a meghívás. Itt szerencsére lekeverték a mikrofonját… képzelhetjük, miket üvöltözött össze…

15 bejegyzés megtekintése - 7,036-7,050 / 11,613

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.