Gitár – vagy amit akartok

Fórum kezdőoldal Fórumok Gitározás Gitár – vagy amit akartok

Ennek a témakörnek tartalma 11,634 hozzászólás, 108 résztvevő. Utolsó frissítés:  Dye 10 órája, 16 perc telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 7,021-7,035 / 11,635
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4901

    Francois
    Felhasználó

    Majnik Laci! Ellent kell mondjak Neked: tekintettel arra, hogy a történelem újra, meg újra ismétli önmagát, bizony mondom Néked, Cseh Tamás (is) újra aktuális, vagy legalábbis az lesz. Hogy sajnos, avagy hál’ Istennek, azt döntse el ki-ki maga.

    #4900

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Holdviola…
    Jó ez a Cseh Tamás dal… Dye kimondta a frankót a pengetésben…

    Cseh Tamás… kár, hogy annyira félelmetesen eredeti, hogy… á mindegy…
    Csak ott, akkor, abban a korban működött… (ez itt megint a nagy ömlengés helye, ettől most eltekintek…)

    #4899

    Holdviola
    Adminisztrátor

    Á,még nem. Nem kapkodtam el a vizsgákat, mindegyikre hagytam legalább 6 napot. Sejtettem, hogy 3/4-ben van, én is így pengetném, de mintha ő kicsit másképp csinálná, főleg az elején lehet hallani.

    #4898

    Dye
    Moderátor

    Holdviola… aszittem, hogy már rég nyaralgatsz…
    Viszont… ez a Jobbik részem 3/4-es, így bass-le-le / bass-le-le kell hozzá, vagy a bass után két akkorpengetés 3 ujjal.
    Lehet a H-M-KGy / H-M-KGy bontás, ahol persze egyszerre pengeted a H-E húrokat K+Gy-vel.

    #4897

    Coachman
    Felhasználó

    Szia Holdviola !

    Én lassú Kisz-sikával szoktam, bár nem vagyok egy Segovia. 🙂

    Innen vannak meg az akkordok:
    http://hobby-cst.szifon.hu/index.php/dalok-felso/dalokabc-felso/117-a-jobbik-reszem

    #4896

    Holdviola
    Adminisztrátor

    Dye igen, ez sajnos igaz. A gimiben nem énekeltünk túl sokat. Igazából az ének óra nem is ért túl sokat, sokszor volt hogy azon tanultam, mert szabad foglalkozás volt. A tanár is tudta szerintem hogy ez úgymond nem annyira fontos tárgy. Néha azért énekeltünk az új tanárnővel, egy ideig az elsővel is, de túl sokat az énekórákon nem tanultam általánosban se, úgy érzem. Meg nem szerettem mikor egyedül kellett énekelni. Egyébként szeretek, de lehet hogy néha inkább csak mondom a szöveget.
    Már csak a fizika vizsga van hátra, túléltem a talajtan vizsgát is, bár annyira nem sikerült jól. Mikor meg már nem tudok többet tanulni előveszem a gitárt vagy a zongorát, vagy meditálok. 🙂
    Milyen pengetést ajánlanátok A jobbik részemhez?

    #4895

    Dye
    Moderátor

    Francois… felnőtt korban már valóban keményen tanulni, gyakorolni kell a nyitott, laza torkú éneklést, kivéve azoknak, akik kis gyerekkoruk óta énekelnek otthon a családban, vagy társaságban, mint régen falun a fonóban, tollfosztás közben.
    Egy mai gimis már többnyire zavartan vigyorogva feszeng, ha énekelnie kell… mintha szégyen lenne…

    #4894

    Francois
    Felhasználó

    Húúú, de nagyon jó az Ohio-tok, Dye!

    Lehet, hogy meg fogtok kövezni érte, de nekem az “Animals-es rising sun-ban” talán még a zenénél is jobban tetszik, ahogyan Eric Burdon énekli. Más a tüdejét kiköpné, rajta meg alig látszik, szinte árad belőle a hang. Rémlik, hogy Mye-Dye magyaráztak valamit anno a nyitott gégéről… azt hiszem… gondolom, Eric is úgy énekel.

    #4893

    Datolya
    Felhasználó

    MajnikLaci nem semmi eme “vátozata” a rízingszunnak 🙂 így lehet még én is el tudnám játszani…. 🙂
    Viszont az Ohio-t tényleg eljátszhattátok volna a nagyérdeműnek,elvégre minden fellépésen az a lényeg hogy elsősorban a közönség szórakozzon.
    Dye jó a ti Ohio-tok is,de érdekes módon a sok meghallgatott Ohio közül nekem a legjobban,Fóka úr változata tetszik,így egy szál gitárral…igazi country hangzást produkál ezzel a bassz,le-fel pengetéssel és a kis trükkökkel amit bele csempész….külön érdekes hogy nem is szórakoztató jellegű videó,hanem a szokásos oktató….3:35-nél kezd…

    http://fokatv.blogspot.hu/search?q=git%C3%A1rozzunk+basszus

    #4892

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Nnnna… Dye…
    Ne őrjíts meg… a Ti verziótokat ne vessük össze a miénkkel… Most rájöttem, hogy mi miért nem szeretjük az Ohiot… pont, amit a Felkelő nappal kapcsolatban írtam… sosem tudtuk rendesen előadni.
    A Tiétekben nagy vokálok, autoharp… az a leeresztett D húr kis bluest csempész bele… ez így nagyon príma…

    Dye, ha hiszed, ha nem, Yopival ezt a Felkelő napot szoktuk pörgetni a lemezjátszón – méghozzá etalon lemezként kezelve. Asszem Yopinak is jugoszláv nyomásban van meg, vagy indiaiban… nem… szerintem jugoszlávban. Elfelejtettem, pedig jól ismerem a lemezgyűjteményét. Mindegy… Jól szólnak rajta a trombiták, meg a nylonos is… komolyan…

    #4891

    Dye
    Moderátor

    Yopi… khm… no comment…
    .
    MajnikLaci … mi is szenvedtünk az ohájóval az SLP felvételekor, aztán leengedtem a vastag E-húrt d-re, hogy legyen valami poén is benne…

    #4890

    Yopi
    Felhasználó

    Laci ! A felkelő napnak azért vannak nagyon jó átiratai (:.

    #4889

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    …Dye…
    Azt kell, hogy mondjam: igazad van. Végülis nem panaszként írtam le a történetet… csak furcsa azért. Azért töröd magad, hogy megszólaltass minden frinc-francot, slide meg minden… de az nem jó, az Ohio a príma…
    Angol szöveggel egyébként még vállalható is lenne… Amikor először hallottam Oliviától, akkor még tetszett is talán… egy Tesla B400-as magnón pörgött, 4,76 sebességgel. (Ezt a fiataloknak írtam ide, hogy nézzenek utána, ez mit jelent…)

    Ennio Morricone nagy szám. Igen, a Vadnyugat herflije… Na, Te is átestél ezen a mércén… hát igen. Morricone jól megfogta ezt a vadnyugati stílust. Tulajdonképpen nem is létezik ilyen… ő találta ki.

    Megvannak ezek a mércék mindenhol, mindenkor… amikor elkezdtem vendéglátózni a Felkelő nap háza volt az etalon… furcsa, de senki sem tudta eljátszani rendesen. Szerintem ma sem tudja senkise… beleértve magamat is. Annyira elcsépelt, hogy mindenki nagy mosollyal az arcán kezd bele… aztán kiderül, hogy beletörik a bicska… furcsa, de így van.

    #4888

    Dye
    Moderátor

    MajnikLaci… leszámítva, hogy ez az együttes-név elég idétlen, ha már bevállalod, hogy … khm… “alkalmazott művészként” keresel pénzt, kutya kötelességed ohájózni… kompromisszumként tán angolul… és akkor nem kell jogdíjat fizetned Muzsai Andrásnak, a magyar szöveg kitalálójának.
    Mikor még egyedül én fújtam bluest, végignyomtunk minden fűtött, déli- és chickago autentikát, de mindenki csak az akkor menő Volt egyszer egy vadnyugat herfli-betétjét követelte rajtam, pedig Morricone stúdiójában – eléggé el nem ítélhető módon – egy váltós harmonika szól, Charles Bronson szájában meg egy normál 10 lyukú Hohner herfli mozog meglehetősen furán, pedig a blues-herfli lényege, hogy egyetlen rezgő lemezt hajlít az ember nyelvvel-szívással, nem egy – a vadnyugat őskorában még nem is létező – váltó-gombot nyomogat bevisszhangosítva.

    #4887

    MajnikLaci
    Adminisztrátor

    buco
    A Csalik nagyon jók. Megalapozhatod velük a repertoárodat.

    Lementek a hétvégi haknik… mindkettő a Countaktus Countryval.
    Az, ha be vagyunk öltözve Country ingbe, sokaknak egyet jelent azzal, hogy eljátsszuk az Ohio-t.
    Természetesen mindkét nap odajöttek, hogy örülnének, ha eljátszanánk.
    De mi nem játsszuk az Ohio-t.
    Ezt egyesek zokon vették és azt mondták, “ez nem is kantri akkor”.

    Ilyen is van.

15 bejegyzés megtekintése - 7,021-7,035 / 11,635

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.